7 dôvodov prečo nakupovať kvety lokálne

local-market-rovina
"Ekologické a trvácne kvety či profesionálne rady na počkanie? Zistite aké výhody má nákupovanie v kvetinovej záhrade! "

1. Vždy čerstvé

Pri nakupovaní kvetov je dôležité mať na pamäti, že nie všetko, čo vyzerá čerstvo aj skutočne čerstvým je. Kvetiny, ktoré boli dovezené z ďalekých krajín, musia precestovať niekoľko tisíc kilometrov, a preto je veľká pravdepodobnosť, že boli zozbierané pred niekoľkými týždňami alebo dokonca skôr. To znamená, že počas prepravy klesá ich kvalita a životnosť vo váze.

Ak sa rozhodnete nakupovať kvety od miestneho pestovateľa, budú mať Vaše kvety za sebou oveľa kratšiu cestu . Zvyčajne sú narezané ráno počas ranného rosenia a už v ten istý deň sa môžu pýšiť svojou krásou na Vašom jedálenskom stole. Týmto spôsobom si môžete byť istí, že budete mať vždy trvácne a čerstvé kvety.

2. Podporíte lokálny biznis

Nákupom u miestnych pestovateliek a pestovateľov pomáhate podporiť lokálny biznis a udržať ich na trhu. Tým výrazne prispievate k rozvoju miestnej ekonomiky a udržateľnému rozvoju. Okrem toho získavate prehľad o tom, čo a kedy rastie vo Vašej lokalite. Môžete si vybrať z pestrej ponuky kvetov a rastlín, ktoré sú prispôsobené miestnym podmienkam a klíme. Týmto spôsobom môžete prispieť k zachovaniu biodiverzity a podpore tradičného miestneho pestovania. Nakupovaním u miestnych, môžete byť súčasťou lokálnej komunity a podporovať ich prácu.

 

3. Zaručene sezónne

Jednou z obrovských výhod nakupovania z miestnych kvetinových záhrad je skutočnosť, že si budete mocť zadovážiť také odrody kvetov, ktoré inde len tak ľahko nenájdete. Navyše získate prehľad o tom, čo a kedy rastie vo vašej lokalite. Na jar to budú prví nedočkavci ako narcisy, v lete sa zasa tešíme z úžasných slnečníc a cínií a na jeseň napríklad zo stálic georgín. A bonus navyše, aranžmán si rezané kvety zakúpené priamo z kvetinovej záhrady Vám budú skrášlovať domov oveľa dlhšie ako tie, dovezené z ďaleka.

4. Včely, hmyz a voľne žijúce zvieratá sa Vám zavdačia

Zdravá záhrada je presný opak monokultúry a obsahuje tak rozmanité rastliny a zeleň, ktoré sú významným životným prostredím pre včely, hmyz a vtáky. Všetky tieto tvory signifikantne prispievajú k tomu, aby naše záhrady a pôda boli udržateľné a zdravé počas mnohých nasledujúcich sezón. Je to investícia do našej zelenej budúcnosti.

5. Nadviažete kontakt s farmármi a ich kvetmi

Keď nakupujete od miestneho pestovateľa, máte možnosť nadviazať kontakt s pestovateľmi a vybrať si vlastnú kyticu priamo pri návšteve ich kvetinovej farmy. Pri príležitosti narodenín, Dňa matiek, výročí, prejavov sústrasti a každodennej radosti budete radi, že ste si vybudovali vzťah s pestovateľmi vo Vašej komunite.

6. Jedinečná možnosť nahliadnuť do zákulisia

Poznať šikovnú pestovateľku či pestovateľa má svoje výhody. Pravdepodobnosť je veľká, že sa môžete ocitnúť priamo v centre všetkej tej nádhery, v ich kvetinovej záhrade. Môžete si tiež overiť kvalitu a čerstvosť kvetov a zelene, ktoré kupujete, pretože ich môžete vidieť priamo na mieste. Plus, len si predstavte tie skvelé fotografie!

7. Skvelý zdroj inšpirácie

Ak sa zastavíte na kus reči s nadšenými pestovateľmi, môžete sa naučiť mnoho užitočných rád a tipov, ktoré Vám pomôžu pri pestovaní rastlín. Pestovatelia zvyčajne majú veľa skúseností a s radosťou sa podelia o svoje vedomosti (ak samozrejme nie su až po uši v zemine).

Ak sa Vám však nepošťastí nájsť niekoho, kto by bol ochotný Vám osobne poradiť, existuje mnoho webových stránok, blogov a diskusných fór, na ktorých sa pestovatelia, floristi a nadšenci delia o svoje skúsenosti a tipy na pestovanie rastlín. Digitálne zdroje môžu byť rovnako užitočné ako osobné stretnutia, a to v prípade, že urgentne hľadáte určitú informáciu alebo radu.

Pridajte Komentár

Your email address will not be published.

Súvisiace články

Návrat hore

Poradenstvo

Popíšte Váš problém čo najdetailnejšie a my Vám odpovieme hneď, ako to bude možné.

Poradenstvo

Popíšte problém rastliny čo najdetailnejšie, pripojte k tomu aj fotografie a my Vám odpovieme hneď, ako to bude možné.

Floral Counselling

Describe the plant’s problem in as much detail as possible, include photos and we will respond as soon as possible.

Floral Counselling

Describe the plant’s problem in as much detail as possible, include photos and we will respond as soon as possible.