Čo čítame: Floret Farm’s A Year in Flowers

"Kniha A Year in Flowers je plná užitočných rad starostlivosti o kvety, výberu doplnkov a materiálu, či techník aranžovania."

Inšpirácia počas celého roka

Okrem toho že už v priebehu prvého týždňa po vydaní bola kniha uvedená do zoznamu New York Times bestseller vám môže už niečo napovedať. Že sa jedná o veľmi kvalitný zdroj inšpirácie a praktických informácii.

Kniha A Year in Flowers je plná užitočných rad starostlivosti o kvety, výberu doplnkov a materiálu, či techník aranžovania. Nájdete v nej 25 rôznych návodov ako si doma vyhotoviť napríklad dekorácie na stôl, darčekové kytice, svadobne kytice a nechýbajú ani vianočné vence. Nepochybne vynikajúci je aj zoznam materiálu a doplnkov od A po Z, ktorý je navyše krásne fotograficky zdokumentovaný. Po ruke tak budete mat inšpiráciu od jari do zimy.

Legenda kvetinových fariem

Erin Benzakein je vo svete kvetinových fariem a záhrad veľmi dobre známa. Je zakladateľkou Flower Floret Farm, ktorá sídli v USA, v state Washington, v očarujúcom Skagit Valley. Meno si vybudovala vďaka unikátnym aranžmánom, lokálnym a udržateľným prístupom k pestovaniu. Na Washingtonskej farme spolupracuje so svojim manželom Chrisom a tímom skúsených zamestnancov. Je autorkou niekoľkých publikácii. Na knihe sa podieľali aj Jill Jorgensen, Julie Chai a Chris Benzakein.

“Meno si vybudovala vďaka unikátnym aranžmánom, lokálnym a udržateľným prístupom k pestovaniu.”

Kniha plná tvorivých nápadov

Na začiatku Erin načrtá metódy ako jednoducho začať. Ako si pripraviť pracovné miesto, ako sa postarať o rezané kvety. Ďalej vysvetľuje náročnejšiu tému základov dizajnovania ako kombinovanie farieb či doplnkov. V nasledujúcej kapitole sa kniha venuje problematike rôznych techník viazania. Najobsiahlejšou a ďalšou kapitolou sú sezónne kytice, ktorá je členená podľa štyroch ročných období. Posledná kapitola je akýmsi atlasom, ktorý Vás prevedie svetom približne 200 kvetov a priblíži Vám napríklad časovú linku daného kvetu od zberu až po začiatok vädnutia.


Do záhonu či ku káve

Či už hľadáte inšpiráciu alebo si neviete poradiť s istou technikou viazania kvetov, A Year in Flowers je ideálna na daždivé ci chladné dni roka, kedy zvykneme plánovať a snívať. Samozrejme je viac ako skvele ju mat po ruke počas najvyššej kvetinovej sezóny, v čase letných mesiacov, kedy sa púšťame do tvorivých aranžmánov a kedy naše záhrady a farmy prekypujú bohatstvom materiálu.

Jednoznačne najsilnejšou kapitolou je Seasonal Bouquets (sezónne kytice). Rozhodne sa vás očarí, tak ako aj nás, jesenná sekcia a konkrétne aranžmán Sunset Shades Centerpiece.

Na záver môžeme už len dodať, že takéto čítanie odporúčame všetkými desiatimi!

Páči sa Vám náš článok? Ak áno, tak budeme veľmi radi ak sa s nami podelíte o Váš názor!

Vás tím ROVINA – Kvetinová záhrada

Pridajte Komentár

Your email address will not be published.

Súvisiace články

Návrat hore

Poradenstvo

Popíšte Váš problém čo najdetailnejšie a my Vám odpovieme hneď, ako to bude možné.

Poradenstvo

Popíšte problém rastliny čo najdetailnejšie, pripojte k tomu aj fotografie a my Vám odpovieme hneď, ako to bude možné.

Floral Counselling

Describe the plant’s problem in as much detail as possible, include photos and we will respond as soon as possible.

Floral Counselling

Describe the plant’s problem in as much detail as possible, include photos and we will respond as soon as possible.