7 Dôvodov Prečo nakupovať Kvety Lokálne

1. Vždy čerstvé

Nie všetko je také čerstvé ako sa na prvý pohľad zdá. Dovezené kvety k Vám cestujú niekoľko tisíc kilometrov a veľkou pravdepodobnosťou je, že boli zozbierané pred týždňom a niekedy aj oveľa skôr, pred tým než sa k vám dostanú do rúk. Počas tohto obdobia sa prirodzene znižuje ich kvalita a životnosť vo váze. Pri nákupe od miestneho pestovateľa budú vaše kvety a zeleň narezané zvyčajne ráno, počas rannej rosy a neskôr v ten istý deň sa môžu pýšiť svojou krásou na Vašom jedálenskom stole.

2. Podporíte lokálny biznis

Nákupom u lokálnych pestovateliek a pestovateľov im výrazne pomáhate udržať sa na trhu a tým stimulujete aj miestnu ekonomiku.

“Získate prehľad o tom, čo a kedy rastie vo vašej lokalite.”

3. zaručene sezónne

Jednou z obrovských výhod nakupovania z miestnych kvetinových záhrad je skutočnosť, že si budete mocť zadovážiť také odrody kvetov, ktoré inde len tak ľahko nenájdete. Navyše získate prehľad o tom, čo a kedy rastie vo vašej lokalite. Na jar to budú prví nedočkavci ako narcisy, v lete sa zasa tešíme z úžasných slnečníc a cínií a na jeseň napríklad zo stálic georgín. A bonus navyše, aranžmán si rezané kvety zakúpené priamo z kvetinovej záhrady Vám budú skrášlovať domov oveľa dlhšie ako tie, dovezené z ďaleka.

4. VČELy, HMYZ A VOĽNE ŽIJÚCe ZVIERATÁ sa vám zavdačia

Zdravá záhrada je presný opak monokultúry a obsahuje tak rozmanité rastliny a zeleň, ktoré sú významným životným prostredím pre včely, hmyz a vtáky. Všetky tieto tvory signifikantne prispievajú k tomu, aby naše záhrady a pôda boli udržateľné a zdravé počas mnohých nasledujúcich sezón. Je to investícia do našej zelenej budúcnosti.

5. Nadviažete kontakt s farmármi a ich kvetmi

Keď nakupujete od miestneho pestovateľa, máte možnosť nadviazať kontakt s pestovateľmi a vybrať si vlastnú kyticu priamo pri návšteve ich kvetinovej farmy. Pri príležitosti narodenín, Dňa matiek, výročí, prejavov sústrasti a každodennej radosti budete radi, že ste si vybudovali vzťah s pestovateľmi vo Vašej komunite.

6. jedinečná možnosť nahliadnuť do zákulisia

Poznať šikovnú pestovateľku či pestovateľa má svoje výhody. Pravdepodobnosť je veľká, že sa môžete ocitnúť priamo v centre všetkej tej nádhery, v ich kvetinovej záhrade. Len si predstavte tie skvelé fotografie!

7. skvelý zdroj inšpirácie

A čo takto sa zastaviť na milý rozhovor? Nadšení pestovatelia majú vždy skvelé rady po ruke (ak samozrejme nie su až po uši v zemine). Ak sa Vám nebodaj nepritrafí šťastie na pár slov osobne, je tu stále možnosť inšpirovať sa virtuálne.

Zabudli sme na niečo? Ak áno, tak budeme veľmi radi ak sa s nami podelíte o Vaše skúsenosti!

Vás tím ROVINA – Kvetinová záhrada

Nechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mohlo by Vás zaujímať:

Naše narcisy

V týchto marcových dňoch nám krásne rozkvitajú plnokveté narcisy –...

Viac

Nechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Home » 7 Dôvodov prečo Kupovať Kvety Lokálne

7 Dôvodov prečo Kupovať Kvety Lokálne

  • by