Home » V znamení georgín

V znamení georgín

  • by

Tento mesiac sa začal krásnym slnečným počasím. Kvetinová záhrada je stále v plnom kvitnutí, dominujú jej však kráľovné babieho leta – georgíny. Tieto nesmrteľné krásavice pestovali ešte naše babičky a prababičky vo svojich dedinských záhradách.

Sú to vďačné kvety, ktoré zvládne pestovať aj menej skúsený milovník kvetov.

V mojej záhrade mám túto sezónu 20 druhov. Od ‘Mini Pom Pom’ kvietkov ako golfové loptičky až po mega veľké kvetenstvá veľkosti menšieho tanierika. Georgíny sú obľúbené do gratulačných kytíc,aranžmánov na stôl, i ako svadobná kvetina – dominujú a sú neprehliadnuteľné v kytici pre nevestu, družičky a na svadobnej tabuli.

Kráľovná babieho leta

Pozývam vás na malú prehliadku mojich obľúbených georgínok a prajem ten najkrajší september plný slnečných dní.

My title page contents

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Home » V znamení georgín

September 2021

  • by

Georgíny, alebo ak chcete dálie sú na svojom vrchole práve v prvý jesenný mesiac september. Dni sa skracujú, noci sú už chladnejšie a majú viacej rosy a vlhkosti, čo týmto kráskam vyhovuje.

Vedeli ste, že georgíny pochádzajú z Mexika ? Tam mali dokonca až posvätný význam, zdobili chrámy Aztékov. K nám sa dostali niekedy v 18.storočí, najprv do šľachtických sídiel, neskôr sa udomácnili i na vidieku. Sú to kvetiny nielen dedinských záhrad, ale svojich milovníkov majú i dnes.

My patríme medzi nich !